wtorek, 10 marca 2015

Aktualizacja włosów- LUTY / Pierwszy miesiąć "Zapuśćmy się na wiosnę " / Niedziela dla włosów (7).

Znów nie mam czasu na bloga. Przez problemy zdrowotne, zwolnienie lekarskie w tym zbyt długi pobyt w domu na prawdę ze mną dziwnie. Nie no spokojnie, aż tak to nie jest źle. Zwykła frustracja bo nie rozumie mnie cały świat, najlepszą potrawą jest tabliczka czekolady i pudełko lodów. I jak tu utrzymać dietę ? Której już dawno w sumie nie stosuje, ale o temacie diety i siłowni będzie więcej, obiecuję :).

Na dziś wracam z AKTUALIZACJĄ WŁOSOWĄ, PIERWSZYM MIESIĄCEM "ZAPUŚĆMY SIĘ NA WIOSNĘ" oraz "NIEDZIELĄ DLA WŁOSÓW". Trochę tego jest, choć produkty wciąż te same.

Niedziela dla włosów:
Przez używanie na długość oraz końcówki jedwabi z silikonami Biovaxu, moje włosy stały się takie dziwne. Zaraz po użyciu są super, tworzą jedną wielką taflę a jeszcze po rozczesaniu są jak jedwab. Niestety nawet po myciu po paru godzinach bez kolejnej dawki właśnie silikonów i bez rozczesywania są jeszcze bardziej poplątane, tłuste (?), strączkują się, elektryzują się i są naprawdę brzydkie.
Dlatego postanowiłam zrobić peeling nie tylko skalpu, ale też po długości. Wraz z dawką baby-drem'a szamponu dodałam około łyżeczki cukru,  następnie wymasowałam sobie skalp. Taką samą dawkę nałożyłam na długość, troszkę mniej na końce. Jako odżywko- maske połączyłam ukochaną odżywkę z Kaulfanda ( będę jej używać dopóki nie znajdę następnego ulubieńca albo dopóki jej nie wycofają ;D ) wraz z dawką UKOCHANEJ MASKI WAX PILOMAX (!). Całość wmasowałam około 5 minut we włosy, następnie zmyłam najpierw ciepłą potem zimną wodą. Wysuszyłam letnim nawiewem, bez szczotki.
Pierwszy miesiąc "Zapuśćmy się na wiosnę" :
Moje włosy są chyba jakieś oporne, dopiero od nie dawna zaczęłam o nie bardziej dbać, przykładać uwagę do produktów, pielęgnacji, traktowania. Czyli niestety urosły może z 1 lub 2 cm :( Czyli wychodzi 63/64 cm. Ciężko przyznać bo jeden włos daje wynik raz taki raz inny. Patrząc na paski ze swetra to różnica 2 paski.
Z produktów to używałam :
Szamponu jako takiego na porost do tej pory nie udało mi się zakupić
Odżywka to te co na co dzień, najczęściej opisywane na blogu, i te na początku aukcji.
Maski: Biovax do włosów ciemnych intensywna pielęgnacja
Wcierki: Jantar bezapelacyjnie !
Inne: Olejek łopianowy, olej rycynowy, końska maść ( na razie dwa użycia w tym jedna próba), , krem Daktarin.
Leki: drożdże piwowarskie, Witamina B, Calcium Panthothenicum

Aktualizacja włosowa : Stan na 25 stycznia br.

Akutalny wygląd włosów
Inne :
Niedziela dla włosów 25/01/15 + "Zapuscmy sie na wiosne ;)!" 

Plany marcowe zagęścić i wydłużyć. W tym właśnie ma mi pomóc PILOMAX WAX :)

3 komentarze :

 1. Po paskach wydaje mi sie, ze sporo urosly, czyli chyba jednak te 2 cm. :)! Pieknie sie prezentuja i jaki blask :) 3mam kciuki Kochana za powrot do formy i mniej flustracji ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz bardzo ładne włosy :) Ja też chce moje zagęścić :) Na razie jest to dla mnie ważniejsze niż długość :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszyscy zapuszczają a ja dziś obcięłam, wrzuciłam foto na fb ;)
  A Twoje włosy mają piękny kolor!

  OdpowiedzUsuń