wtorek, 29 stycznia 2013

Buena suerte

Czasem wystarczy na chwilę wyłączyć logiczną część umysłu. Wsłuchać się w głos intuicji. Dać się ponieść marzeniom z taką łatwością, jak w dzieciństwie, kiedy żadna rzecz nie wydawała się nieprawdopodobna a cały świat wydawał się stać otworem.
Nie istnieją żadne granice. Możesz zażyczyć sobie wszystko, o czym tylko zamarzysz.

Czym jest chwila obecna w naszym życiu? Ta tymczasowość, której się trzymamy, bo nie mamy innego wyjścia. Ta która często niszczy nasze marzenia, bo wszystko wydaje się możliwe do odłożenia na później. Wszystko odkładamy na nieokreślony termin pewni tego, że kiedyś się spełni. Ale nie dziś. A później nieprzewidziane zdarzenia i okoliczności sprawiają, że nie stanie się to już nigdy. Najpierw imaginacja podsuwa nam wspaniałe obrazy, a potem większość chwil obecnych rozmywa się na nic niezrobieniu i nudzie.
W walce o nasze marzenia nikt nie wyznacza nam terminu, jak przy nauce do egzaminu czy wykonaniu zleconego zadania. Nikt nie stoi i nie stuka nerwowo palcami o blat, żeby zmotywować nas do działania w kierunku tego, co tak naprawdę chcemy zrobić. Czyż nie harujemy od rana do nocy właśnie po to, aby te marzenie zrealizować? Jak to się dzieje, że zapominamy, o tym co najważniejsze i z coraz bardziej szarą twarzą mijamy każdego dnia ludzi, którzy także odpuścili to, co było dla nich istotne.

Powiedziałam stop, i wreszcie mam to co od dawna chciałam. Może nie wszystko ale namiastkę, która jest w stanie uszczęśliwić i dać kopa na realizację następnych. Stać mnie na to, może stałam się rozrzutna. Nie mam poczucia winy, cholernie się cieszę, że wreszcie mogę sobie pozwolićna to co wcześniej nie mogłam. Cholernie cieszy jak wydaje się swoje ciężko zarobione pieniądze, a mówią że szczęścia nie dają. Dają szczęście owszem, ale nic tak nie uszczęśliwia jak satysfakcja że to Ty siebie samą utrzymujesz, spełniasz się zawodowo, pracujesz nad sobą nad tym jak inni patrzą na Ciebie. Realizujesz swoje najskrydsze marzenia, cośco zawsze chciałaś mieć. I jeszcze jak ktoś kto staje się ważniejszy niż wszyscy inni, podziela z Tobą te marzenia.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz